Eğitim Uzmanı Bilge Buhan Musa
BİR ÖYKÜ ANLATALIM
7881

Bir öykü anlatalım bugün. Hem de hemen her gün gördüğümüz materyallerimizle. Buzdolabı süslerimizle. Bazen seyahatlerimizden bazen de bize gelen hatıralardır. Bazılarını çok severek alırız, bazılarını ise yakınlarımızın doğum günlerinden, bebek mevlitlerinden, yeni doğan bebek şekerlerinden, gezdiğimiz müzelerden. Derken bir bakmışız buzdolabımız görünmez olmuş bu şirin süslerden. Her birini görmekten keyif alırız.


Şimdi sıra geldi bu süslerle çocuğumuzla birlikte hayal kurmaya ve bu hayalleri bir öyküye dönüştürmeye.  Süslerimiz hem öykü kahramanlarımız olur hem öykünün geçtiği mekanlar. Öykü oluşturmanın en keyifli yanı siz nasıl isterseniz öyle yönlenir. İhtiyacınız olan kahramanlarınız, mekanınız ve öyküye heyecan katan çatışmanız. Öykünüz için önce kahramanınızı   ya da kahramanlarınız seçin. Daha sonra ona bir mekan bulun, Sonrada kahramanların başından geçen olayları hayal edin. Süslerinizi sırayla öykünüze dahil edin.


Bu çalışmayı birkaç kez birlikte yaptığınızda daha sonra çocuğunuzun kendiliğinden öykülerini anlatırken bulabilirsiniz.


Çocuğunuzun hayal dünyasını zenginleştirmek, kendini yaratıcı yollarla ifade etmesini ve dil becerisini desteklemek bu çalışmayla sizin elinizde.


Belli mi olur ilerleyen yılların bol ödüllü  öykü yazarı sizin evdedir :)


Çocuğunuzla geçirdiğiniz her an masal tadında geçsin :)


Okul Öncesi Eğitim Uzmanı  Bilge Buhan Musa

Eğitim Uzmanı Bilge Buhan Musa