Eğitim Uzmanı Bilge Buhan Musa
ÇOCUKLAR İÇİN ÇİZİM TEKNİKLERİ
11292


Resim yapmak çocukların hayal dünyalarının gelişmesinde çok önemli bir unsurdur. Aynı zamanda bir çok beceriyi kazandırır onlara. Ama bazen çocuklar istediği figürü çizemez ya da diğerleri kadar iyi resim çizemez. İlkokul yıllarında çocukların korkulu rüyaları olabilir bu durum. Anne babasına gidip “Bana bir kurbağa çizer misin?” diye soran çok çocuk olmuştur. Bir çok anne babada bu soruyla karşılaşmaktan hoşlanmaz çünkü onlarda bilmez bir kurbağa çizmeyi... Ardından ailece resme yeteneklerinin olmadığına karar verirler.

Uzun yıllar çocuklarla çalışmış olan sanatçı Rosa Maria Curto Mila’nın hazırladığı “Çocuklar İçin Çizim Teknikleri” kitapları pek çok çocuğun derdine derman olacak. Bu kitaplar, hem yetenekli çocuklar için bir yol gösterici hem de resim çizmek isteyen ancak nasıl çizeceğini bilmeyen çocuklar ve yetişkinler için bir baş ucu kitabı niteliğinde. Unutmayın ki herşeyi öğrenebiliriz...

Haydi  kurşun kalemlerinizi, silinebilir boyalarınızı alın ve keyifle resim yapmaya başlayın. Önce bir kaç deneme, sonra gerisi hayal gücünüze kalmış.
Bol hayaller ve iyi eğlenceler...
 
Dizideki Diğer Kitaplar:
Çocuklar İçin Çizim Teknikleri/Hayvanlar ve Masal Kahramanları
Çocuklar İçin Çizim Teknikleri/Periler Ülkesinde
Çocuklar İçin Çizim Teknikleri/Meslekler
Oyun Hamuru Teknikleri
 
Yaş Grubu:6 Yaştan İtibaren

Yazan: Rosa Maria Curto Mila

Yayınevi: Mavi Bulut

Yayın Yılı: 2014


Okul Öncesi Eğitim Uzmanı Bilge Buhan Musa
Eğitim Uzmanı Bilge Buhan Musa